شـرکت سـامـان تـهویه

مینی چیلر فن کویل داکت اسپلیت وی آر اف

جهت تماس کلیک کنید
02122362104

تعریف مینی چیلر

تعریف مینی چیلر

 

مینی چیلر ها ، چیلر هایی هستند با ابعاد کوچکتر و ظرفیت کمتر که این کوچکتر و کمتر شدن باعث به وجود آمدن مزایا و معایب مینی چیلر شده است . البته با در نظر گرفتن کلیت این مسئله مزایای این سیستم مینی چیلر نسبت به معایب آن بیشتر است . مثلا اگر برای یک ساختمان 10 واحدی نیاز به یک عدد چیلر تراکمی یا جذبی 100 تن تبرید باشد ، می توان این ظرفیت را برای 10 واحد تقسیم کرد .

یعنی هر واحد یک مینی چیلر 10 تن تبرید . در مواردی میبینیم که سیستم چیلر مرکزی را با موتورخانه و مواردی پکیج آب گرم مستقل استفاده می کنند . همین مطلب پکیج آب گرم خود می تواند اهمیت مینی چیلر را نشان دهد . امروزه مصرف کنندگان بیشتر به دنبال سیستم های مستقل آپارتمانی می باشند . زیرا مدیریت انرژی راحت تر انجام می شود .

 

مشکلات سفر و مصرف برق چیلر فن کویل مینی چیلر داکت اسپلیت

در زمان هایی که تمایلی به استفاده از این سیستم ندارند ( گاهی سفر های کوتاه روزانه و یا سفرهای بلند مدت ) می توانند مینی چیلر را خاموش کنند و یا در وضعیتی قرار دهند که کمتر کار کند تا مصرف برق کمتری داشته باشد .این کار هم تنها با استقلال سیستم تهویه مطبوع صورت می پذیرد . زیرا دستگاه بیرونی یعنی چیلر مرکزی قابلیت کنترل از داخل واحد را ندارد . بعضی از مصرف کنندگان تصور می کنند که با خاموش کردن فن کویل ، چیلر نیز خاموش می شود .

باید به این نکته هم توجه کرد که مینی چیلری را انتخاب کنند که قابلیت کنترل از داخل واحد را داشته باشد .

قیمت مینی چیلر خانگی 2.5 تنی تا 10 تنی تک فازوسه فاز

 

 


محصولات تهویه STACOOLBASE

چـــیـــلـــر
فن کویل
مینی چـیـلـر
داکت اسپلیت
پکیج پشت بامی
اسپلیت مرکزی VRF