شـرکت سـامـان تـهویه

مینی چیلر فن کویل داکت اسپلیت وی آر اف

جهت تماس کلیک کنید
02122362104

آب خنک

چیلر تراکمی آب خنک

 

 چیلر ها بر اساس خنک کاری مبرد به دسته های هوا خنک ، آب خنک و تبخیری تقسیم بندی می شوند .

 

کار اصلی چیلر پایین آوردن دمای آب موجود درون اواپراتور و لوله ها می باشد . هر چیلری با توجه به نوع خود از سه قسمت اصلی اواپراتور ، کمپرسور و کندانسور هوایی ( هوا خنک ) یا آبی ( آب خنک ) تشکیل شده است .

پس از خنک کردن آب به وسیله چیلر ، آب به وسیله پمپ به سمت فن کویل ها هدایت می شود . فن کویل ها در محیطی قرار دارند که نیاز به خنک شدن دارد . پس از هدایت آب به سمت فن کویل و برخورد آب با کویل های گرم و همچنین گرفتن مقداری گرما از محیط ، آب مجددا به طرف اواپراتور چیلر حرکت می کند . به این وسیله گرمای محیط به مرور زمان کمتر شده تا جایی که از بین می رود و محیط خنک می شود . حال لازم است گرمای جمع شده در اواپراتور به وسیله کمپرسور سرد شود . همچنین گرمای به وجود آمده در اثر کارکرد کمپرسور باید به روشی کم  شده تا باعث ایجاد مشکل در سیستم چیلر نشود .

در اینجا اگر گرمای کمپرسور به وسیله فن های متصل بر روی چیلر خنک شود و از بین رود ، به آن چیلر هوا خنک گفته می شود و اگر به وسیله آب و برج خنک کننده انجام شود به آن چیلر آب خنک می گویند .

بزرگترین تفاوت چیلر های هوا خنک و آب خنک در این مسئله است . سایر قسمت های این دو چیلر شباهت زیادی از نظر کارکرد به یکدیگر دارند .

 

 

 


 

چیلر تراکمی آب خنک

 

⇐ چیلر تراکمی آب خنک اسکرال
چیلر تراکمی آب خنک اسکرو