شـرکت سـامـان تـهویه

مینی چیلر فن کویل داکت اسپلیت وی آر اف

جهت تماس کلیک کنید
02122362104

مزیت های مینی چیلر

مزیت های مینی چیلر

 

اولین و مهمترین مزیت مینی چیلر استقلال دهی به واحد مسکونی ، اداری ، تجاری و … می باشد . این امر خود سبب می شود تا هزینه مینی چیلر نسبت به چیلر مرکزی کمی بالاتر برود . زیرا تمام سیستم ها مانند لوله کشی باید جداگانه برای هر قسمت کشیده شود . اما مینی چیلر در زمان فروش نسبت به چیلر یا داکت اسپلیت لوکس تر به حساب می آید .

مدل هایی از مینی چیلر وجود دارند که قابل استفاده در تراس یا بالکن هستند . این مسئله به ساختمان هایی که نیاز به تعویض سیستم تهویه مطبوع پس از بازسازی دارند بسیار کمک می کند .

مینی چیلر برای نصب نیاز به یک مسیر لوله کشی رفت و یک مسیر لوله کشی برگشت دارد . لوله ها حتما باید در تمام مسیر عایق باشند . برق و کابل مورد نیاز با توجه به ظرفیت مینی چیلر مشخص می شود که تک فاز است یا سه فاز .

میزان مصرف یا هزینه برق مینی چیلر نسبت به داکت اسپلیت کمتر است . زیرا مینی چیلر به تعداد فن کویل هایی که در حال کار می باشند توجه می کند و مقدار زمان کار خود را با تعداد فن کویل ها تنظیم می کند اما داکت اسپلیت پس از روشن کردن تماما زیر بار رفته و کار می کند . ترموستات هایی هم وجود دارد که می توان علاوه بر کنترل مینی چیلر توسط فن کویل ، از آن بابت کنترل مستقیم مینی چیلر استفاده کرد . اگر بتوان محل مورد نیاز این ترموستات را فراهم کرد باعث کاهش مصرف برق مینی چیلر می شود .

اغلب ساختمان های بازسازی شده برای استفاده از مینی چیلر مسئله برق تک فاز یا سه فاز را دارند اما این مشکل با مینی چیلر های ماژولار یا دو مدار مجزا قابل حل است و نگرانی ها را از بین می برد .

 

 


محصولات تهویه STACOOLBASE

چـــیـــلـــر
فن کویل
مینی چـیـلـر
داکت اسپلیت
پکیج پشت بامی
اسپلیت مرکزی VRF