شـرکت سـامـان تـهویه

مینی چیلر فن کویل داکت اسپلیت وی آر اف

جهت تماس کلیک کنید
02122362104

فن کویل سقفی زمینی قیمت مشخصات

فن کویل سقفی زمینی

 

فن کویل سقفی زمینی یکی از قدیمی ترین سیستم های تهویه مطبوع مورد استفاده در پروژه های مسکونی ، اداری ، تجاری و … بوده است .

در حال حاضر استفاده از این مدل فن کویل به دلیل تنوع در سایز ، شکل و همچنین ارتقاء کیفیت و کارایی فن کویل ها کمتر شده است ، اما همچنان طرفداران خود را دارد و در انواع شکل ، رنگ ، قیمت و برند به فروش می رسد .

مهمترین اجزاء تشکیل دهنده این نوع فن کویل ها ، یک کویل مشترک در سرمایش و گرمایش ، تشکیل شده از لوله های مسی و ورقه های نازک آلومینیومی و یک عدد فن که با تولید هوا و عبور آن از میان این پره ها با توجه به فصول مختلف سال و تامین کننده سرمایش یا گرمایش ، باعث خنک  یا گرم شدن محیط می شوند .

از فن کویل های سقفی زمینی همانطور از اسم آن می توان فهمید ، در دو حالت سقفی و ایستاده یا روی زمین استفاده می شود . از این فن کویل به غیر از منازل مسکونی در اداره ها ، بیمارستان ها ، اماکن عمومی و … استفاده می شود .

مدل های قدیمی این فن کویل دارای ابعادی بزرگ و بدنه فلزی بوده که امروزه در اکثر برند ها با ابعادی کوچکتر به فروش می رسد .

سینی درین این فن کویل بصورتی طراحی شده است که در دو حالت افقی ( خوابیده ) و عمودی ( ایستاده ) کارایی دارد . اما برای تخلیه درین فن کویل سقفی توکار نیاز به شیب بندی می باشد ، زیرا در اکثر مدل ها فاقد پمپ درین است .

طریقه نصب و راه اندازی بسیار پیچیده ای ندارد . به وسیله ی دو عدد شیلنگ فن کویلی به شیر های تعبیه شده برای فن کویل متصل شده و کنترل آن در بیشتر مدل ها به وسیله ترموستات می باشد . در تعداد کمی از مدل ها دارای چشمی ، برد و ریموت کنترل است .

قیمت فن کویل های سقفی زمینی با توجه به ظرفیت آن و نوع بالازن یا مورب زن آن متفاوت است .

ظرفیت این فن کویل در مدل های مختلف 250 ، 300 ، 400 ، 500 ، 600 ، 800 ، 900 سی اف ام می باشد .

نحوه کار فن کویل سقفی توکار به این شکل است که هوا را به وسیله فن از قسمت پایین مکش کرده ،از کویل گرمایشی یا سرمایشی عبور داده و سپس از قسمت بالایی درون محیط پرتاب می کند .

این عمل که فن کویل سقفی توکار هوای ورودی خود را از قسمت زیرین دریافت می کند ، باعث می شود در فصول گرم سال بازدهی بسیار بهتری نسبت به سایر فن کویل ها داشته باشد . زیرا سرما سنگین و گرما سبک است و در کف محیط جمع می شود . فن کویل در زمان کار از هوای سرد جمع شده در کف مکش کرده که در نتیجه باعث بازدهی بهتر می شود .

 

 


محصولات تهویه STACOOLBASE

چـــیـــلـــر
فن کویل
مینی چـیـلـر
داکت اسپلیت
پکیج پشت بامی
اسپلیت مرکزی VRF