شـرکت سـامـان تـهویه

مینی چیلر فن کویل داکت اسپلیت وی آر اف

جهت تماس کلیک کنید
02122362104

فن کویل سامان تهویه COOLBASE

فن کویل سامان تهویه COOLBASE


 

انتخاب فن کویل با توجه به نیاز سرمایشی و یا گرمایشی ، بنابر ظرفیت درخواستی و یا محاسبات صورت گرفته بر روی نقشه های پروژه صورت می پذیرد . این محاسبات لازم است بسیار دقیق انجام گردد و مبنای آنها پیک یا بالاترین دما و زمان استفاده است . مثلا باید دمایی را برای شهر تهران کرج تبریز یا یزد و … جهت محاسبه در نظر گرفت که بالاترین دمای شهر باشد و نباید حد وسط دما گرفته شود زیرا ممکن است در زمانی که نیاز به استفاده با حداکثر توان می باشد ، عملکرد و یا سرمایش و گرمایش مطلوبی نداشته باشد .

فن کویل ها در انواع و قیمت های مختلفی وجود دارند که علاوه بر برند های وارداتی چینی ، ایتالیایی و … مدل هایی در انواع ظرفیت در کشور ایران مونتاژ یا تولید می شوند که با توجه به پیشرفت تکنولوژی این فن کویل ها نیز از کیفیت بالایی برخوردار می باشند .

پر استفاده ترین مدل فن کویل در کشور ایران با توجه به قیمت ، میزان صدا ، ابعاد ، سرمایش و گرمایش ، فن کویل سقفی توکار می باشد . این فن کویل ها با دور های فن متفاوت ( 3 دور تا 7 دور ) در دو مدله مجهز یا همراه با پلنیوم باکس و بدون پلنیوم باکس عرضه می شوند که مدل های فاقد پلنیوم باکس از قیمت کمتری برخوردار می باشند . اما وجود پلنیوم باکس در فن کویل بسیار مفید است و توصیه می شود حتی با توجه به اختلاف قیمت چند درصدی ، مدل های دارای پلنیوم باکس خریداری و استفاده گردد . زیرا این قطعه که یک ورق یا روکش بر روی فن ها است علاوه بر کاهش صدا ، باعث مکش بهتر فن کویل و همچنین مکش از داخل فیلتر می شود . مکش از درون فیلتر سبب بالا رفتن عمر و کارایی فن کویل می گردد .

با توجه به خاصیت تقطیر فن کویل لازم است جهت خروج آب های حاصل از این تقطیر ، درین در نظر گرفته شود که معمولا سایز لوله آن 3/4 می باشد .

جهت کنترل و استفاده از فن کویل ها نیاز به یک مدار فرمان دهی است . برخی از فن کویل ها مانند فن کویل کاستی یک طرفه و چهار طرفه این سیستم را بر روی خود بصورت فابریک دارند ، اما تعدادی از آنها مانند فن کویل های سقفی توکار و زمینی نیاز به این سیستم دارند که به آن ترموستات گفته می شود . این ترموستات  ها در انواع ظاهر ، مدل و قیمت در بازار تهویه و تاسیسات وجود دارند که مورد استفاده قرار می گیرند و به دو دسته اصلی آنالوگ و دیجیتال تقسیم بندی می شوند .

 

 

 


محصولات تهویه STACOOLBASE

چـــیـــلـــر
فن کویل
مینی چـیـلـر
داکت اسپلیت
پکیج پشت بامی
اسپلیت مرکزی VRF