شـرکت سـامـان تـهویه

مینی چیلر فن کویل داکت اسپلیت وی آر اف

جهت تماس کلیک کنید
02122362104

چیلر اسکرال مدولار هوا خنک

چیلر اسکرال مدولار هوا خنک

 

چیلر هوا خنک اسکرال مدولار یا ماژولار به نسلی از چیلرها گفته می شود که بجای یک عدد کمپرسور در سیستم از چند عدد کمپرسور استفاده می شود که این کار سبب می شود کمپرسور ها بصورت مرحله ای وارد مدار شوند . کارکرد مرحله ای کمپرسورهای چیلر مزیت های زیادی دارد که مهمترین آنها کم شدن هزینه انرژی یا مصرف برق و عدم توقف کلی سیستم چیلر در صورت بروز هر گونه مشکل برای یک مدار یا یک کمپرسور می باشد . در زمان بروز مشکل برای هر مدار ، کمپرسور دوم مقداری از سرمای لازم را تامین می کند تا مدار دیگر رفع عیب شود .

این نوع از چیلر ها قابلیت ماژول شدن برای رسیدن به ظرفیت های بالاتر را دارا می باشند . مثلا برای یک چیلر 60 تن می توان از سه چیلر 20 تن تبرید استفاده نمود . همچنین یکی از مزیت های این سیستم از چیلر این است که قابلیت افزودن ظرفیت پس از نصب و بعد از گذشت زمان وجود دارد . نصب این چیلر نسبت به چیلر های یکپارچه راحت تر است ، زیرا مشکلات حمل و قرارگیری در محل مورد نظر را کاهش می دهد .

 چیلر اسکرال مدولار هوا خنک معمولا بر روی پشت بام نصب می شود و از طریق لوله های عمودی و انشعاب لوله های افقی به فن کویل ها با مدل های مختلف وصل می شود . وظیفه چیلر سرد کردن مایع یا همان آب را دارد تا بتواند با هدایت آن به فن کویل ها به کمک پمپ ، گرمای محیط را از بین برده و آن را خنک کند .

بین چیلر و فن کویل ها بر خلاف سیستم های اسپلیت مرکزی ، هیچگونه ارتباطی از طریق کابل وجود ندارد . یعنی هر سیستم بصورت مجزا کار می کند . عده ای از مصرف کنندگان بر این باور هستند با خاموش کردن فن کویل های ، چیلر نیز خاموش می شود . ولی اینطور نیست و پس از خاموش کردن فن کویل ها ، چیلر همچنان بکار خود ادامه داده و سرما تولید می کند . البته اگر تعداد فن کویل های در حال کار کمتر شوند ، چیلر نیز به مقدار کمتری کار می کند . زیرا گرمای کمتری از محیط به وسیله فن کویل به سمت چیلر فرستاده می شود .

 

 


محصولات تهویه STACOOLBASE

چـــیـــلـــر
فن کویل
مینی چـیـلـر
داکت اسپلیت
پکیج پشت بامی
اسپلیت مرکزی VRF

یک نظر بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.