شـرکت سـامـان تـهویه

مینی چیلر فن کویل داکت اسپلیت وی آر اف

جهت تماس کلیک کنید
02122362104

تقسیم بندی چیلر ها

تقسیم بندی چیلر ها

 

 چیلر ها بر اساس خنک کاری مبرد به دسته های هوا خنک ، آب خنک و تبخیری تقسیم بندی می شوند .

 

کار اصلی چیلر پایین آوردن دمای آب موجود درون اواپراتور و لوله ها می باشد . هر چیلری با توجه به نوع خود از سه قسمت اصلی اواپراتور ، کمپرسور و کندانسور هوایی ( هوا خنک ) یا آبی ( آب خنک ) تشکیل شده است .

پس از خنک کردن آب به وسیله چیلر ، آب به وسیله پمپ به سمت فن کویل ها هدایت می شود . فن کویل ها در محیطی قرار دارند که نیاز به خنک شدن دارد . پس از هدایت آب به سمت فن کویل و برخورد آب با کویل های گرم و همچنین گرفتن مقداری گرما از محیط ، آب مجددا به طرف اواپراتور چیلر حرکت می کند . به این وسیله گرمای محیط به مرور زمان کمتر شده تا جایی که از بین می رود و محیط خنک می شود . حال لازم است گرمای جمع شده در اواپراتور به وسیله کمپرسور سرد شود . همچنین گرمای به وجود آمده در اثر کارکرد کمپرسور باید به روشی کم  شده تا باعث ایجاد مشکل در سیستم چیلر نشود .

در اینجا اگر گرمای کمپرسور به وسیله فن های متصل بر روی چیلر خنک شود و از بین رود ، به آن چیلر هوا خنک گفته می شود و اگر به وسیله آب و برج خنک کننده انجام شود به آن چیلر آب خنک می گویند .

بزرگترین تفاوت چیلر های هوا خنک و آب خنک در این مسئله است . سایر قسمت های این دو چیلر شباهت زیادی از نظر کارکرد به یکدیگر دارند .

در مناطق گرم کشور معمولا به دلیل گرم بودن هوا ، قرار داشتن برج خنک کننده چیلر آب خنک در محیط بیرونی و همچنین به دلیل تبخیر زیاد آب ، از این چیلر استفاد نمی شود . البته مشکل کمبود آب هم نیز یک مسئله دیگر است .

 

 

اجزاء تشکیل دهنده چیلر تراکمی

چیلر های تراکمی از اجزاء زیر تشکیل شده اند : الکتروموتور، کوپلینگ ، کمپرسور ، لوله رانش ، کندانسور ، لوله خروج مایع از کندانسور ، شیر سرویس کندانسور ، شیر تغذیه ماده مبرد ، فیلتر درایر ، شیر برقی ، سایت گلاس ، اواپراتور ، لوله مکش و تابلو وسایل اندازه گیری فشار .

 

 


محصولات تهویه STACOOLBASE

چـــیـــلـــر
فن کویل
مینی چـیـلـر
داکت اسپلیت
پکیج پشت بامی
اسپلیت مرکزی VRF

یک نظر بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.